Fasádne farby

Voľba fasády domu vyžaduje starostlivé zváženie. Zákazníci sa zamýšľajú nad skutočnosťou, či voliť farebnú fasádnu omietku alebo fasádnu farbu. Fasádne omietky ponúkajú ochranu objektu pred mechanickým poškodením a poveternostnými vplyvmi. Sú schopné ponúknuť nápadité štruktúry, ktoré v mnohých ohľadoch závisia od zručnosti domáceho majstra.

Fasádne farby súčasnosti disponujú vysokou kvalitou. Sú obohatené o zložky, ktoré zabraňujú zašpineniu. Väčšina farieb je oteruvzdorná a doplnená o látky, ktoré zabraňujú vzniku plesní a cudzorodých látok.

Ak ste sa rozhodli pre úpravu fasády fasádnou farbou, konzultujte svoj výber s odborníkom. Zohľadňujte štruktúru povrchu i okolité prostredie. Pri aplikácii farby je dôležité dodržiavať niekoľko parametrov, ktoré sa vzťahujú na kvalitu podkladu a spôsob nanášania. Podkladová vrstva by mala byť zbavená nežiaducich elementov a disponujúca vhodným zložením. Podklad je nutné ošetriť penetračným náterom. Fasádne omietky podobne ako fasádne farby rozdeľujeme na akrylátové, silikónové a silikátové. Každá z nich sa vyznačuje rozličnými technickými parametrami. Fasádne farby sú dostupné v pestrej palete farieb.