Bývať vo vlastnom?

Hľadáte si svoje vlastné bývanie, no stále váhate, či by bol pre vás vhodnejší dom alebo byt, či sa usadiť v centre mesta, alebo na okraji? Poradíme vám, ako si rýchlo a jednoducho vybrať.

Postav dom…

Prečo povedať áno rodinnému domu? Rodinný dom prináša priestor a voľnosť pohybu. Dopraje vám väčšie súkromie a ak sa rozhodnete pre dom mimo centra mesta, aj čerstvý vzduch a možnosť pobytu v prírode. Nemusíte sa ohliadať na susedov a dodržiavať známe pravidlo „hluk len do 22.00“. Výhodou bývania na vidieku, či predmestí je aj cena, za ktorú pozemky na predaj a i samotnú nehnuteľnosť kúpite

Pri hľadaní v sekcii domy či byty na predaj Bratislava objavíte ponuky rôznych realitných kancelárií, ktoré tento predaj zabezpečujú. Nebojte sa preto na ňu obrátiť i vy. Dnes je úplným štandardom, že realitná kancelária v rámci svojich služieb pre vás zabezpečí vypracovanie návrhu kúpnej (alebo inej) zmluvy, taktiež návrhu na vklad, zabezpečuje aktuálne listy vlastníctva, snímky z katastrálnych máp.
Pokiaľ sa na vlastné bývanie neodhodláte, resp. ešte na kúpu nemáte dostatok peňazí, využite byty na prenájom. Bratislava je ich doslova plná. Opäť však platí pravidlo, že čim bližšie k centru, tým drahšie, avšak pamätajte na to, že s majiteľom bytu sa môžete na cene dohodnúť, aby ste boli spokojní vy i on.

Mimo Bratislavy

Ak dávate pred Bratislavou prednosť iným mestám, máme pre vás dobrý tip – na severe našej krajiny sa to domami doslova hemží. Nielen, že si môžete postaviť nový, ale máte možnosť zrekonštruovať si historické domčeky, ktoré dajú vášmu bývaniu nový rozmer. Pokojne sa obráťte na reality Martin.

Láka vás skôr východná metropola Slovenska a hľadáte byty na predaj? Košice sú rozrastajúcim sa mestom, ktoré vás prekvapí vcelku priaznivými cenami. Historické centrum ponúka možnosti na krásne prechádzky, blízkosť kultúrnych i sociálnych zariadení. Okrajové časti zase možnosť oddychu.