Úloha realitnej kancelárie

Väčšina Slovákov predáva a kupuje nehnuteľnosť maximálne párkrát za život. Napriek tomu je veľa z nich presvedčených, že to zvládne bez pomoci. Hlavne v menších mestách sa ľudia snažia predať, či kúpiť nehnuteľnosť bez sprostredkovateľa. Myslia si, že je zbytočné platiť realitnej kancelárii. Veď predsa nejde o nič zložité.

Často až príliš neskoro prídu na to, že sa mýlili. Pri obchodovaní s realitami totiž môžete tiež ľahko naraziť na podvodníkov. Tí sa sústreďujú práve na súkromné osoby, neznalé zákonitostí realitného trhu. A práve takýmto problémom sa vyhnete, keď navštívite realitnú kanceláriu.

Pracovníci realitnej kancelárie vám pomôžu zorientovať sa v problematike realít. Ak chcete kúpiť nehnuteľnosť, nájdu vám také, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám. Preveria vám skutočného majiteľa nehnuteľnosti, obehajú úrady a vypracujú zmluvy. Takisto vám dokážu pomôcť s hypotekárnym úverom, či právnou radou.

Ak chcete nehnuteľnosť predať, podajú za vás inzeráty a vyselektujú záujemcov. K vám na obhliadku privedú len tých, čo majú skutočne záujem. Ušetria vás tým množstva zbytočných telefonátov a straty času. Takisto za vás vybavia potrebné dokumenty a navštívia úrady.

Seriózna realitná kancelária vám skrátka ušetrí veľa času a starostí. Stačí ak si nájdete chvíľu času a vyberiete si jednu vo vašom okolí. Pri výbere dbajte na to, aby bola zapísaná v obchodnom registri. Taktiež nepodceňujte ohlasy klientov. Vypočujte si skúsenosti tých spokojných, ale aj nespokojných. Nemôžete síce brať všetko doslovne, ale určite vám to pomôže. Potom si budete vedieť urobiť lepší obraz.

Ak svojmu výberu venujete dostatočnú pozornosť, ušetríte si tým mnoho problémov. Nie každá realitná kancelária ponúka služby rovnakej úrovne. Preto si dobre premyslite, ktorej zveríte do rúk osud vašej nehnuteľnosti.