Kúpa nehnuteľnosti prostredníctvom realitnej kancelárie

Súčasná doba a čoraz väčšia dostupnosť hypotekárnych úverov, a rôznych iných úverov na bývanie so sebou prináša zvýšenie dopytu po rôznych typoch nehnuteľností. Mladí ľudia, ktorí si zakladajú rodiny, hľadajú svoje prvé spoločné bývanie a staršie, už zabezpečené manželské páry, zháňajú pre svoje rodiny víkendové chalupy, či plánujú výmenu svojho bytu za rodinný dom so záhradou.

Ak aj vy premýšľate nad tým, že sa poobzeráte po novom bývaní, máte vo všeobecnosti dve možnosti. Môžete začať sledovať inzerciu v novinách, na výveskách vo vašom meste, či na internetových inzertných portáloch, alebo môžete navštíviť realitnú kanceláriu a využiť jej služby. Ak si vyberiete prvú možnosť, čakajú vás hodiny strávené čítaním inzerátov a vybavovaním telefonátov, keďže u väčšiny inzerátov sa nedočítate, aká je cena nehnuteľnosti, či v akej lokalite sa dom, či byt na predaj nachádza. Často krát sa až pri telefonickom hovore dozviete, že nehnuteľnosť je už predaná, alebo že inzerujúcim je vlastne realitná kancelária. Nehovoriac ešte o množstve obhliadok, ktoré musíte absolvovať, aby ste nakoniec zúžili výber na tie nehnuteľnosti, ktoré budú aspoň čiastočne zodpovedať vašim požiadavkám. Na druhej strane ale pri tomto hľadaní a obhliadkach získate prehľad o ponúkaných realitách vo vašej lokalite.

Ak však nemáte čas, ani chuť míňať energiu a peniaze za telefón na hľadanie vášho bytu, či domu snov, využite radšej druhú možnosť, a obráťte sa na realitnú kanceláriu. Realitná kancelária za vás na základe vašich požiadaviek vyhľadá aktuálne ponuky nehnuteľností na predaj, dohodne termíny obhliadok a vybaví namiesto vás všetky formality súvisiace s kúpou nehnuteľnosti. To znamená, že namiesto vás preverí, či inzerujúci je skutočne vlastníkom bytu, či domu, preverí, či nehnuteľnosť nie je zaťažená ťarchou, prípadne, či nemá viac vlastníkov.

Vám už potom ostane len úloha vybrať si tú nehnuteľnosť, ktorá vás najviac osloví a podpísať zmluvy, ktoré za vás tiež vypracuje realitná kancelária. Preto využiť pri kúpe nehnuteľnosti služby realitnej kancelárie je vždy veľmi výhodné.