Katalógy projektov rodinných domov

Tak ako oblečenie, aj projekty rodinných domov podliehajú módnym trendom. Existuje široká škála projektov rodinných domov. Vybrať si môžete tak projekty blízke slovenskej architektúre ako aj zahraničným spôsobom a postupom.

Pri výbere vhodného projektu je v prvom rade potrebné vziať do úvahy druh pozemku, na ktorom sa bude stavať. Väčšina modelov, ktoré v katalógoch nájdete sú určené na rovinaté a mierne svahovité staveniská. Iné si poradia aj s miernym svahom, svahovitými staveniskami, pozemkami stúpajúcimi nad cestou i pod cestou, ako aj domami s posunutými podlažiami. V ponuke nájdete aj modely pre veľmi úzke stavebné pozemky (šírka domu do 7 m).

Niektoré projekty obsahujú okrem hlavného bytu aj bývanie menších rozmerov pre ďalšiu generáciu (1-izbový byt a pod.) Možné je vybrať si aj dvojbytové domy, radové podkrovné domy, ako aj veľmi náročné domy s uplatnením bazénu. Mnoho modelov obsahuje garáž, resp. dvojgaráž.

Výhodou ponuky firiem zaoberajúcich sa projektovaním rodinných domov je ich schopnosť prispôsobiť vami vybraný projekt vášmu pozemku. Vedia vás tiež usmerniť a navrhnúť iný typ projektu, pokiaľ vami vybraný typ nie je možné realizovať na vybranom pozemku. Výber naozaj vhodného projektu rodinného je domu je jednoznačne základom vašej spokojnosti a kvalitného bývania.