ako zhodiť     úspech     práca     peniaze     fotenie     opatrovanie

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Vinylové podlahy

Pri voľbe podlahovej krytiny je nutné zohľadňovať životný štýl celej rodiny a dostupné finančné prostriedky. Pokiaľ sa domom pravidelne preháňa mokrý pes alebo máte malé deti, drevené a laminátové podlahy sú absolútne nevhodné. Mali by ste uvažovať o vysoko odolnej, trvanlivej a cenovo výhodnej podlahe. Skvelou voľbou pre vašu domácnosť sú PVC podlahy.

Vinylové podlahy resp. polyvinylchloridové (PVC) podlahy sú dobrým riešením pre domácnosti, reštaurácie, bary, kancelárie a obchodné priestory. Sú ľahko udržiavateľné a odolné voči opotrebeniu. Polyvinylchlorid sa vyrába z chlóru a ďalších látok, ktoré sa podieľajú na tvorbe jednej z najviac používaných umelých hmôt na svete.

Skvelé vlastnosti polyvinylchloridu sú doplnené o unikátne farby, textúry a vzory. Vďaka tomu sa opäť vracajú do ľudských príbytkov. Sú dostupné v pásoch a praktických štvorcoch. Štvorce ponúkajú atraktívnu možnosť vytvárať z vinylových kusov rozličné dekoratívne prvky. Pomocou linolea môžete zostrojiť šachovnice, uhlopriečky alebo rozmanité pruhy. Súčasné vinylové podlahy dokonale napodobňujú drevo, kameň a rozličné prírodné motívy. K dispozícii je široká škála farieb. Fantázii sa medze nekladú ani pri vynáleze akým je PVC podlaha. Vinylové podlahy sa využívajú ako nášľapná vrstva plávajúcej podlahy. Výhodou je, že sú použiteľné na podlahové kúrenie.

Vinylové podlahy sa vyznačujú vysokou životnosťou, odolnosťou voči chemickým látkam a tlaku. Oproti iným podlahovým krytinám dokážu odolávať vlhkosti. Prednosťou je nehorľavosť polyvinylchloridu. PVC je príjemné na dotyk a disponuje skvelými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Vyznačuje sa protišmykovým povrchom. Polyvinylchlorid je vhodnou zvukovou izoláciou. Ak chcete byť uvedomelí k životnému prostrediu, vinylová podlaha nie je správna voľba. Siahnite radšej po linoleu, ktoré je k Matke prírode šetrnejšie.

Napíšte komentár

Tento web prevádzkuje © Miro Veselý.
Kontakt: | miro-vesely.sk | facebook | google+ | instagram | twitter
Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.