Byty fotografujte bez blesku

Ak máte v byte tmu, použite statív, alebo fotoaparát držte pevne. Blesk je núdzové osvetlenie a výsledok vás nikdy neuspokojí.

Najčastejším problémom pri fotení bytu s bleskom je prach vo vzduchu. Na snímke sa zobrazí ako rôzne veľké svetlé krúžky.

Ako keby snežilo. Na tejto fotke je veľa prachu zámerne, pre názornosť. Ak je prachu menej, je rušivý a hlavne málokto vie, že to je prach.

Bežne to vyzerá takto.

Rovnaká izba fotografovaná bez blesku.

Ďalším problémom je výkon blesku. Pri fotografovaní bytov ide o priestory niekoľko metrov vzdialené. Tam blesk kompaktného aparátu nedosvieti.

Blízke objekty budú osvetlené (stolík, ale ten nepredávate, vy predávate byt) samotný priestor bude tmavý a vyvolá pocit ponurej malej izby. Kto by už chcel kúpiť tmavý byt?

Takže vyhnite sa tejto chybe. Pred fotografovaním bytu vypnite blesk, nastavte čo najnižšiu citlivosť na fotoaparáte a začnite fotiť.

Samozrejme, skúsený fotograf môže blesk využiť na prisvietenie. Pri zábere proti svetlu blesk môže osvetliť tmavšie časti. To však chce trocha skúseností a neraz aj výkonnejší blesk. Vyskúšajte si teda fotografovať byt aj s bleskom aj bez neho a uvidíte, čo bude lepšie. Výsledok musí byť čo najlepší dojem z nehnuteľnosti.

Byt fotografujte na viac pokusov

V rôznych denných hodinách bude byt vyzerať rôzne. Ideálne je, ak budete fotografovať za slnečného dňa. Pôsobí to lepšie.

Tip: Ak máte viac izieb a každá je orientovaná na inú svetovú stranu, fotografujte každú izbu v inom čase. Chcete predať, chcete prilákať záujem a tak voľte najatraktívnejšie verzie.

Častá chyba amatéra je tá, že odfotografuje byt – jedna izba jedna fotka a spokojný odíde. To by si profesionál nedovolil. Profesionál fotografuje byt na veľa pokusov. Z rôznych uhlov. V rôznych časoch. Nech má z čoho vyberať najatraktívnejší záber bytu.