Rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu nie je jednoduchou technickou, a už vôbec nie jednoduchou ekonomickou záležitosťou.

Každý, kto už vlastní alebo si kúpi starší byt a rozhodne sa ho rekonštruovať, chce, aby výsledok jeho činnosti zodpovedal jeho predstavám. Tiež chce, aby rekonštrukcia  bytu nepresiahla jeho finančné možnosti. Na začiatku úmyslu čokoľvek s bytom robiť si treba uvedomiť, že každá práca sa dá robiť viacerými spôsobmi a s rôznymi nákladmi.

Odporúčame vám, aby rekonštrukciu vášho bytu realizovala profesionálna firma s kvalitnými nástrojmi, spoľahlivým náradím a hlavne so skúsenými a vyškolenými pracovníkmi. Naozaj nemá zmysel zveriť takú náročnú úlohu ako je rekonštrukcia bytu osobe, ktorá si na výpomoc k prácam privolá neskúsených brigádnikov. Je jasné, že takí tiež remeselníci chcú na vás zarobiť a nič iné ich ani nezaujíma.

Okrem kvality rekonštrukčných prác je totiž pracovný tím zodpovedný aj za rýchlosť odovzdania stavby do užívania. Viete si predstaviť, aké nepríjemné je čakať na dokončenie prác u robotníkov, ktorí sa flákajú. A čakanie – to často znamená aj obťažovanie susedov. Rekonštrukcia bytu totiž často prináša hluk, špinu vo vchode a výťahu…

Orientovať sa v širokej ponuke firiem ponúkajúcich práce tohto typu je problematické. Preto je ideálne a nevyhnutné stráviť čas surfovaním po internete a zháňaním informácií o konkrétnych firmách od ľudí, ktorí už podobnú rekonštrukciu absolvovali. Keď už si vyberiete konkrétnu firmu, pozorne sledujte ako dodržuje termíny prvých stretnutí, ako rýchlo a ochotne komunikuje, či jej pracovníci nie sú príliš vyťažení inými zákazkami a podobne.

Naozaj kvalitná firma by vám mala byť ochotná ukázať svoju konkrétnu prácu. V prípade, ak si nie ste istý, či ste práve tejto firme ochotný zveriť svoj byt a peniaze, hľadajte ďalej. Nie je nič horšie, ako keď dáte firme peniaze vopred a potom zistíte, že ste ich zverili flákačom.