ako zhodiť     úspech     práca     peniaze     fotenie     opatrovanie

zoznámenie ▷ sobáš ▷ bývanie ▷ deti

Predaj bytu

Predaj bytu nie je jednoduchá záležitosť. Napriek tomu si to mnoho ľudí myslí. Je pravda, že pri predaji domu je to o niečo zložitejšie, aj tak to však nie je jednoduchá záležitosť.

Byt môžete predať sami, alebo prostredníctvom sprostredkovateľa. Ak sa rozhodnete pre prvú možnosť, čakajú vás výdavky. Budete musieť podať inzeráty. Je pravda, že na internete je množstvo bezplatných inzertných stránok. Je tam ale aj veľa inzerujúcich. Preto treba vašu ponuku topovať. A to stojí peniaze. Inak sa váš inzerát za pár dní ocitne na 50 strane podobných ponúk. A vy predsa potrebujete, aby ho ľudia videli. Aj inzercia na výveskách a v tlačených médiách niečo stojí. Aj zostaviť inzerát je niekedy zložité. Musíte v ňom uviesť všetky podstatné informácie. Súčasne aj vyzdvihnúť prednosti vašej nehnuteľnosti. Ak má nejaké nedostatky, nezamlčujte ich. Prilákali by ste zbytočne záujemcov, ktorí vás iba oberú o váš čas. Radšej vo vašom inzeráte uveďte nedostatok súčasne s niečím pozitívnym. Záujemcovia budú vidieť, že nemáte čo skrývať a zároveň ich to neodradí.

Okrem výdajov na inzerciu musíte počítať aj s množstvom telefonátov. Ak váš inzerát bude prehľadný, vyhnete sa mnohým zbytočným hovorom. Aj tak však budete musieť mať telefón stále pri sebe. Mnohí ľudia prídu len pozrieť ako máte zariadený byt. Jednoducho hľadajú inšpiráciu. Skrátka vás to bude stáť veľa času. Často aj zbytočne.

Ak sa rozhodnete predať váš byt cez sprostredkovateľa, tieto náklady a stratený čas prevezme na seba realitná kancelária. A keďže spravidla províziu platí kupujúci, nebude vás to ani nič stáť. Máte teda na výber. A je už len na vás, ako sa rozhodnete.

Napíšte komentár

Tento web prevádzkuje © Miro Veselý.
Kontakt: | miro-vesely.sk | facebook | google+ | instagram | twitter
Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.