Kúpa bytu

Kúpa bytu je dôležitým krokom v našich životoch. Mladé páry, ktoré spolu začínajú žiť, kupujú svoj prvý spoločný byt. Keď sa narodia deti vymenia ho za väčší. Byty zvyčajne kupujú aj ľudia po rozvode. Treba predsa zabezpečiť bývanie obom bývalým manželom. Ďalšou kategóriou sú rodičia kupujúci byt pre svoje deti.

Skrátka, kúpou bytu sa zväčša zaoberáme maximálne párkrát za život. Na rozdiel od realitných maklérov, ktorí to robia denne. Prečo teda nevyužiť pri kúpe bytu služby realitnej kancelárie? Mnoho ľudí má obavy, že naletí podvodníkom. Ak si však vopred preveríte realitnú kanceláriu v obchodnom registri, nemáte sa čoho báť. Je samozrejme rozdiel v službách poskytovaných jednotlivými realitnými kanceláriami, to však zistíte až pri osobnej návšteve. Nesmiete sa báť vyspovedať pracovníka realitnej kancelárie. Ide predsa o vaše peniaze.

Prezrite si byty v ich ponuke a spýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma. Tak získate predstavu o profesionalite realitného makléra. Ak sa vám jeho prístup nebude páčiť, choďte inde. Je dôležité, aby ste mali z realitnej kancelárie dobrý pocit. Dobrý realitný maklér vás nenechá len tak odísť. Ak v ponuke realitnej kancelárie nenájdete vhodný byt, zistí vaše požiadavky a nájde vám vhodné byty na predaj. Vašou úlohou bude už len si vybrať.

Ak vás niektorý z bytov osloví, maklér dohodne termín obhliadky. Keď si vyberiete, nemusíte sa starať o žiadne formality. Všetky za vás vybaví realitný maklér. Spravidla sú vo výške provízie zarátané aj poplatky za vyhotovenie zmlúv a návrhu na vklad do katastra. V prípade záujmu vám väčšina realitných kancelárií zabezpečí aj finančné a hypotekárne poradenstvo. Hypotekárne úvery sprostredkované finančným poradcom mávajú zvyčajne lepšie úrokové sadzby.

Je pravda, že kúpiť byt si dokážete aj bez pomoci realitnej kancelárie. Zaberie vám to však mnoho času a výsledok nemusí dopadnúť vždy dobre. Preto je rozhodne lepšie zveriť túto vec do rúk odborníkov. Aj keď v konečnom dôsledku zaplatíte za byt o niečo viac, čas a nervy, ktoré si tým ušetríte, vám to vynahradia.