Chcete kúpiť alebo predať byt?

Získať naozaj dobrý byt nie je jednoduché. Pri jeho hľadaní a konečnom výbere je však potrebné vziať do úvahy nielen jeho vybavenie, stav, či úroveň rekonštrukcie, ale aj faktory, ktoré zdanlivo s výberom bytom až tak nesúvisia. Jedným z týchto faktorov je okolie bytovky, kde sa byt nachádza. A to nielen to najbližšie ale aj širšie okolie.

Preveriť je vhodné tiež susedov, dostupnosť služieb, škôl a podobne. Pre mnohých ľudí sú nové byty ťažko dostupné, preto hľadajú skôr medzi bytmi staršími. Čo sa týka ceny bytu,  ovplyvňuje ju okrem samotného stavu bytu tiež poschodie, výťah v dome a celkový stav budovy. Dôležitú rolu hrá aj občianska vybavenosť, blízke nákupné či zdravotné strediská.

Pokiaľ predávate napríklad 3-izbový byt prostredníctvom realitnej kancelárie, rátajte so sumou okolo 50 000 korún za sprostredkovanie a kompletný právny servis. Táto suma by vám mala zaručiť kvalitný, bezpečný, transparentný a rýchly servis. Spoluprácou s dôveryhodnou realitnou kanceláriou znižujete riziko, že naletíte podvodníkom. Ušetríte si tiež mnohohodinové čakanie na katastri, odbremeníte sa od početných pokusov, stretnutí, návštev a telefonátov kým si sami vyhliadnete ten „pravý" domov.