Koľko stojí zateplenie domu?

Cena za zateplenie domu je závislá na mnohých faktoroch. Vymenujme preto aspoň hlavné faktory, ktoré určia výslednú cenu za zateplenie.

Na cenu realizácie obnovy fasády jej zateplením má výrazný vplyv zvolený systém zateplenia. Výrazné rozdiely sú medzi kontaktnými a odvetranými zatepľovacími systémami.

Rozdiely sú aj v nákladoch na zateplenie obvodového plášťa zhotoveného z kontaktného zatepľovacieho systému. Tieto sú dané typom domu v závislosti na:

 • výške domu – pri požiarnej výške budovy vyššej ako 22,5 m je potrebné od uvedenej výšky použiť KZS s tepelnou izoláciou na báze minerálnej vlny, ktorá má vyššiu cenu ako tepelná izolácia z penového polystyrénu
 • podlažnosti – pri budovách s menším počtom podlaží na 1 m2 podlahovej plochy pripadá väčší podiel nákladov začiatku a ukončenia systému a ostatných detailov a plôch, ktoré priamo nesúvisia s užívaným vnútorným priestorom (týka sa to najmä bytov v bytových domoch)
 • konštrukčnej výške podlažia – čím je väčšia konštrukčná výška podlažia, tým bude aj väčšia plocha zateplenia, ktorá pripadá na 1 m2 podlahovej plochy podlaží
  na podiele plnej časti fasády – pri väčšom percente plochy otvorových konštrukcií sú vzhľadom na menšiu plochu obvodovej konštrukcie nižšie náklady na zateplenie. Menšiu plochu je potrebné zatepliť aj, ak sa budova nachádza v radovej zástavbe.

Cenové rozpätie pre jednotlivé zatepľovacie systémy vyplýva z rôzneho prístupu zhotoviteľa. Každý zhotoviteľ navrhuje cenu v závislosti na technickom a strojnom vybavení, potrebe zariadenia staveniska, nákladoch na dopravu pracovníkov a iné (režijné náklady). V súčasnosti sú rozdiely v priamych nákladoch na mzdu pracovníkov podľa lokality. Priame náklady na materiál sa líšia veľmi málo medzi kontaktnými systémami, ktoré sú zhotovované v skladbe podľa certifikátu. Cena materiálov môže byť ovplyvnená konkrétnymi akciami alebo rabatmi.

Komentáre k článku: Koľko stojí zateplenie domu?

 1. ELMONTSTAV s.r.o 30. marca 2009

  Bohofská informácia…. žiadna konkrétna cena nie je uvedená.

  Niektoré firmy zatepľujú po 20Eur/ m2, iné po 30 EUR/m2, podľa typu materiálu, polystyrénu a chamtivosti podnikateľa.

  Materiál na zateplenie napr. 5cm polystyrén vyjde 7,5 EUR/m2, máme takéhoto dodávteľa.
  V tom je lepidlo, polystyrén, hmoždinky, sieťka, stierka, omietka. K tomu prirátajte cenu práce, prenájom lešenia, dopravu a zisk firmy. A máte cenu.

 2. Zuzana 14. júna 2009

  Presne tak,lepsiu informaciu som tu ani ziskat nemohla-dokopy neuvedene vobec nic.ziadne cisla.ziadna cena

 3. Juraj 19. júna 2009

  Naša spločnosť zatepluje za 9,99 € s DPH / m2 pri kompletnom materiály hrúbka 10 cm polystyren a farba akrylová podľa výberu klienta!
  Práca stojí 11,99 € bez DPH na m2 AKCIA lešenie GRÁTIS!!!
  Na našu prácu a materíál je vystavený aj certifikat.
  0949 660 558

 4. Katarína 17. júla 2009

  Prosím Vás, mohli by ste uviesť meno Vašej firmy a kontakt na Vás. Vďaka Udvardyová

 5. edo 26. augusta 2009

  Takto sa správa každý , ktorý píše o cene za zateplenie-
  -je to farizejstvo.
  p. Juraj vaša cena je lakavá . No aby bola skutočne dobrá ,
  mala by sa pohybovať v rozmedzi 900 až 1200 sk za 1m štvorcový komplet aj s DPH . Teda bez ďaľších nav ýšení a
  vedľajších rozpočtových nákladov. V týchto číslach sa pohybujú FY ktoré nepoznajú chamtivosť.

 6. Krasňanová Terezia 27. augusta 2009

  Mám záujem o zateplenie domu cc180m2 celkovej plochy mohla by som sa dozvediet cenovu ponuku vdak

 7. Martin76 7. septembra 2009

  prosim Vas vedel by mi niekto povedat kolko stoji prenajom lesenia? ca 200m2 dakujem

 8. katarína 14. septembra 2009

  nemáme firmu, robíme si to sami ja, manžel a deti 15,17 ročné.
  na našom strarom dome. teraz sme dokončili okná, sú krásne natreli sme ich špeciálnou farbou na okná Okenol, základná aj vrchná a sú
  naozaj perfektné. Teraz začíname renovovať dvere kazetové , majú aj sklo. Už je odstránená farba, teplovzdušnou pištolou
  a brúskou a vyšmirglľované, ešte zháńam nejakú farbu alebo olej
  alebo niečo aby som to mohla natrieť na prirodno alebo trochu
  do červena, fakt ma to chytilo
  katarína

 9. henry 15. septembra 2009

  terka my berieme 280sk na stvorec cisto za robotu material si musite kupit

 10. ivan 7. decembra 2009

  Robime zateplovacie prace.Cena dohodov.

 11. BH-Term 16. decembra 2009

  Cena v PO a KE kraji sa pohybuje pri zatepleni polystyrenom v hrubke 8 cm do 30 Eur aj s fakturou. Je v tom uplne všetko. Všetok potrebny material vratane soklovych a rohovych lišt na všetky otvory.Zakryvacie plachty na chodniky,zabradlia atd. Montaž lešenia a prenajom ako aj montaž zateplovacieho systemu a poupratovanie.Nutne je z Vašej strany dodať privod vody a elektriny.Pripadne aj súhlas na montáž lešenia od susedov ak by bolo nevyhnutne postaviť lešenie na jeho pozemku. Doba realizacie je 2 týždne,aj s technologickou prestavkov 4-7 dni na vyschnutie armovacej vrstvy /lepidla/ pri domoch do 350 m2.
  Použivame vyrobky zn.Den Braven-Lepidla ,Baumit,Terranova a JUB – fasadne omietky,kotviaca technika EJOT Polystyren Polyform Mineralna vlna -Rockwool MAX E.
  Zaruka :24 mesiacov pri skladačke produktov , 15 rokov pri celom systeme Baumit.
  Cena bola uvedena ako priemerna podľa doterajšich realizacii v celkovom počte 200 rodinnych domov. Nie sme platcami DPH.
  Bytove domy a paneláky nerobíme.Dileri a bytove družstvá prosím nevolať.
  http://www.bh-term.webovastranka.sk bizz@zoznam.sk 0907430421

 12. Jaroslav Fabian 1. februára 2010

  dobry my berieme pri vate hrubka 10 az 14 cm 350sk na meter stvorcovy a polistyren 10cm hrubka 300 meter stvorcovy celkove naklady vyjdu na 900–1300 sk za meter stvor..spolu aj s omietkov zavisi od sitosti farieb.

 13. VIKA 6. februára 2010

  Žiadna poriadna firma, ktorá má zamestnancov nemôže zatepliť za 20 uer. Niektorí čo to píšu, by to určite za tie ceny nerobili. Podľa cenníkov od 30 eur a záleží aj ceny farby do 45 eur. Ked je dobrá partia živonostníkov, určite to urobí lacnejšie. Ale verte mi, žiadnej firme to za 20 eur nemôže vyjsť.

 14. zateplenie rd 6. februára 2010

  Tak to to je fakt sila ze 20€ za m2, pokial ste taka firma po akych len opravujeme, alebo taka co nalaka na nizku cenu, vezme peniaze a uz ich nikto nikdy nevidi (verte ci ne, kazdy druhy zakaznik ma taku skusenost) tak vam to takzvane zateplovanie vyjde za tych 20 €/m2 . My sme firma, ktora vsetko zabezpeci a berieme 900az 1200 skk/m2 (to je najvyssia hranica za ktoru mate fakt komplet ) je nemozne pytat 20 eur za m2 s materialom…ste sa asi zrazili s konom.

 15. Mandela 9. marca 2010

  Môzte mi trošku blizisie upresniť co je zahrnute v tejto cene 1200 sk /m2 a o aky material pri zateplovani sa jedna .

  dakujem

 16. Daniel 11. marca 2010

  Ja by som Vás chcel informovať, že prichádzame na trh s novím druhom zateplenia a iba samotná izolačná vrstva o hrúbke 50 mm má tepelný odpor 3,5 m2.K/W a predbežná cena kompletného zateplenia by sa mala pohybovať v rozmedzí od 33,- €/m2 v závyslosti od použitej značky vrchnej omietky. Cca celkový dosiahnutý odpor klasického murovaného domu sa dostane do hodnoty od 5,2 m2.K/W do 5,8 m2.K/W v závislosti od skladby obvodovej steny.
  Podotýkam, že súčasné zateplovanie polystyrénom o hrúbke 100 mm dosiahnete odpor od 3,5 m2.K/W do 4,7 m2.K/W v závyslosti od skladby obvodovej steny.
  Samozrejme sa dá použiť aj hrubšia vrstva zateplenia, ale potom bude aj drahší m2.

 17. Milan Krasnansky 15. marca 2010

  Zdravim,ako firma zaoberajuca sa zateplovanim viac ako 10 rokov reagujem na vase dotazy a chcem podotknut ze v praxi často zatepľujú firmy, ktorých pracovníci neboli odborne zaškolení a bez používania profesionálneho náradia. A to isté platí aj o partiách živnostníkov, ktorí chodia od domu k domu a ich návrhy a realizácie zatepľovacích systémov sú niekedy až šokujúce.
  • Vynecháva sa penetrácia podkladu. Každá správna penetrácia zlepší vlastnosti podkladu, napr. zlepší priľnavosť, zníži nasiakavosť.
  • Nepoužívajú sa soklové lišty a rohové lišty so sieťkou.
  • Používa sa lacnejší recyklovaný polystyrén, ktorý nemá potrebnú pevnosť ako fasádny polystyrén a má väčšiu rozpínavosť. Naviac, recyklovaný polystyrén na rozdiel od fasádneho nie je samozhášavý.
  • Polystyrén sa lepí lepidlami na obklady a dlažby alebo pórobetón. Takéto lepidlá sa časom od polystyrénu odlepia a polystyrén drží už len mechanické upevnenie hmoždinkami. Rovnako použitie nevhodnej alebo nekvalitnej stierkovej hmoty má za následok poškodenie povrchovej úpravy.
  • Ak sa nejaké hmoždinky použijú, tak často v nedostatočnom množstve, nevhodné a s nesprávne zvolenou dĺžkou.
  • Používajú sa lacné – alkalicky nestále sklotextilné mriežky, stierková hmota ich časom rozleptá a zatepľovací systém je bez výstuže.
  • Pri povrchovej úprave sa kladie dôraz len na farbu a nie na kvalitu omietky.
  • Na severných stenách alebo na stenách v blízkosti zelene sa podceňuje riziko rastu machov a plesní.
  Všetko je podmienené jedinému faktoru – cene. Treba si uvedomiť, že kvalitu zatepľovacieho systému preverí až čas. Šetrí sa všade a často na miestach, kde by sa šetriť nemalo. Vo všeobecnosti sa používajú materiály, ktoré sú výrazne lacnejšie ako materiály určené na certifikované zatepľovacie systémy. Dnes niekto zateplí jeden dom a je špecialista na zatepľovanie. Preto pri svojpomocnej realizácii často od pokútnych realizátorov počujeme: „To stačí!“, „S tým sa zle robí!“, „My to robíme všade takto!“ a pod.
  Zatepľovací systém je investícia, ktorá sa vráti až v strednodobom výhľade. Každý investor by mal hľadieť v prvom rade na kvalitu a dlhodobú životnosť zatepľovacieho systému. Pre väčšinu z nás peniaze nie sú nepodstatné a výber materiálov je naozaj ťažký. Pri vzájomnom porovnaní produktov určených na ten istý účel zisťujeme výrazne rozdiely a obmedzenia. Dôležité je vybrať systémy, ktoré sú odskúšané a sú doložiteľné potrebnými certifikátmi a osvedčeniami, ktoré deklarujú vlastnosti v praxi pri zaťažení vonkajšími činiteľmi. Odporučenie našich odborníkov je: nie najlacnejšie, nie najdrahšie, ale dlhodobo overené materiály s dobrými kvalitatívnymi parametrami.
  Na to aby zatepľovací systém vykazoval deklarované vlastnosti a aby spoľahlivo slúžil počas doby svojej životnosti je potrebná aj kvalitná realizačná firma, ktorá dodržiava pri aplikácii predpísaný technologický postup stanovený dodávateľom systému. K základným predpokladom úspešného zateplenia patrí okrem kvalitnej certifikovanej realizačnej spoločnosti aj dôkladné posúdenie stavu objektu, kvalitná projektová dokumentácia, certifikovaný zatepľovací systém, skúsený stavebný dozor a vhodné klimatické podmienky. Pri pozitívnom naplnení všetkých bodov vieme zaručiť dlhodobú funkciu a vzhľad zatepľovacieho systému.

  Viac info na 0905 412 693
  http://www.fasady.estranky.sk

 18. Milan Krasnansky 15. marca 2010

  Este jedna informacia: cena u nas za pracu je 12 eur aj s DPH za komplet zateplenie aj s povrchovou upravou a aj s osadenim zakladacich a rohovych list. Ceny zateplenia sa phybuju okolo 30 az 40 eur v zavislosti na pouzitom materiali.V tychto cenach je vzdy pouzita povrchova omietka silikonova(samocistiaca) ziadna mineralna!!
  Tato cena u nas zahrna: material,pracu,dodavku materialu,dopravu,DPH zaruku 3 roky,servisne prace,pripravne prace na podklade,vizualizaciu fasady,zakryvacie a cistiace prace,likvidaciu odpadu

  Milan Krasnansky
  0905 412 693,0904 518 143
  milankrasnansky@gmail.com
  http://www.fasady.estranky.sk

 19. Dodi 16. marca 2010

  chcel by som reagovat na komentar p.Krasnanskeho
  Moc uzitocne informacie ci uz pre zakaznikov, ale aj „majstrov
  zateplovacov“.
  Mal by dobre, kazdy zakaznik si zvazit, ze zateplovanie nie je “ malovka
  interieru “ na cca5rokov, ale investicia na niekolko 10rokov.
  1- Takze pokial sa rozhodnete pre realizaciu zateplovania dobre zvazte aku firmu (živnostníkov) sa rozhodnete-urcite nie pre tych ktori nemaju certifikat !!!
  2-kvalita zateplovacieho sistemu a tech. postupu
  3-a samozrejme cena.nezabudat za kvalitu si aj musite zaplatit.
  urcite nereagujte na ponuky cca 20 eur vratane mat.!!!

 20. Marek Novosad 26. marca 2010

  Uz som si myslel, ze zdravy usudok u ludi uplne zmyzol. Chvala bohu po precitani niektorych prispevkov som dospel k tomu, ze nie. Len skoda ze ten sparvny pohlad na vec – zateplenie domu- ma len niekolko firiem a zopar majitelov domov. Je prirodzene, ze kazdy pozera na peniaze ale preboha s rozumom!!!! Denne chodim po ohliadkach domov a spracuvam cenove ponuky na zateplenie fasad a v konecnom dosledku zistujem, ze za tych cca 20 eur to skutocne ludia „zateplia“. Nechcel som tomu pri vyuziti aspon trosicky zdraveho rozumu a jednoduchej matematiky verit ale na vlastne oci som to videl. Zhodou okolnosti moj sused oproti si nechal „akoze zateplit“ svoj dom a ja som bol pri pohlade na postup a system prac len v nemom uzase. Kazdemu kto uvazuje o najlacnejsej fasade odporucam tychto chlapov, no musite hovorit po madarsky aby ste sa nejako dorozumeli. Nehovorim o tom ako ten dom vyzera z vonku, ale okolo kontaktneho zateplovacieho systemu to ani nahodou neslo. Som velmi zvedavy , ako sa tie materialy budu spravat za niekolko rokov!!!!

 21. Fasáda 20. apríla 2010

  Dobrý deň, mohli by ste mi povedať svoj názor na novú fasádu bez zateplenia ? Mám cenovú ponuku na 1500 EUR za 71,53 m2 plus 550 Eurza lešenie, tj. spolu 2000 EUR, pričom na fasáde sú tri okná (lezenie, a pod.) Je táto cena bez zateplenia primeraná. O koľko by sa mohla navýšiť, ak by sa dalo urobiť aj zateplenie ? Ďakujem za radu.
  g.

 22. daniela 2. mája 2010

  Daniel, spomenul ste, ze je na trhu nova technologia, mohol by ste mi dat na vas kontakt, chystam sa zateplit dom a potrebujem k tomu potrebne informacie. Samozrejme hladam firmu, ktora mi zateplovacie prace prevedie. Taktiez hladam firmu na vymenu stresnych okien. Dakujem za odpoved.

 23. peter TO 5. mája 2010

  FASADA – záleží od povrchu na, ktorý sa nanáša. No podľa mňa je
  je dnes výhodnejšie hneď aj zatepliť. Ak môžem poradiť ,
  dostala sa mi informácia , že je na trhu omietka , ktorá
  podobné vlastnosti , ako zateplenie polystyrén-om

 24. Slavomila Smith 16. mája 2010

  Presne plati porekadlo, ze kupujeme to za co platime, a lacne „shity“ do stavby nepatria, potom sa to odzrkadli, a samozrejme casom. pozor , opravy lacnych ponuk byvaju dva az tri krat drahsie tych serioznejsich. vsetym stavitelov prajeme zdrave usudky a radost zo stavania.

 25. peter 19. mája 2010

  Ahoj. Ja tiež zbieram informácie o zateplovaní. Mám však problém, lebo starší dom, ktorý som prerábal má zateplené niektoré časti domu polystyrénom 50 mm a k tomu sú prispôsobené aj okenné parapety. Chcel by som však doplniť zateplenie minerálmy nakoľko niektoré strany by som potreboval s lepšími izolačnými vlastnosťami. Dalo by sa spojiť tieto stávajúce steny s novými? Lebo ten dom je zateplený na preskačku. Čelná fasáda je na 4/5, východná strana na 1/2 a západná má 1/4 nezateplenú- 1/4 zateplenú a zostávajúce 2/4 sú nezateplené. Tam by som to však potreboval najviac, lebo je tam práčovňa a sprcha. Poraďte.

 26. Robert 23. mája 2010

  Zdravým všetkých … momentálne nám zatupujú dom a za meter pítaju 14,7 €/ m2 aj s materiálom, ťahanie fasády 3,3 €/ m2 bez materiálnu. Je to dobrá cena? Zohnal som si priamo majstrov nie FIRMU. Sú naozaj spoľahliví, mam poriadok na stavbe a neiju ani nefajčia. Starší pani. Bratislavský kraj. Môžem doporučiť.

 27. miroslav SChudich 30. mája 2010

  komplet zateplenie – sietka,lepidlo, polistiren akykolvek aj fasada komplet 10 eur

 28. Peter K 1. júna 2010

  Poraďte mi. Mám tehlu Porotherm 38cm a klasickú vápnocementovú omietku, doma miešanú, hrubu aj tenku. Aký materiál na zateplenie mám použiť? Polystyrén alebo minerálnu vlnu?

 29. Peter K 1. júna 2010

  Daniel, napíšte čo je to za novú technológiu zateplenia a koľko v priemere vychádza m2. Sú to polystyrenové dosky zmiešané s cementom? Od akého výrobcu?

 30. ERIK V 6. júna 2010

  Dobry den prajem… Velmi ma zaujal článok od p.Krasňansého.. Je to v dnešnej dobe resp.medzi kopami fy.a živnostníkov zaujímavý názor a rada pre nás tzv. laikov. Chcem sa na p.Krasňanského obrátiť ,nakolko mám v úmysle toho roku zateplovat.. Chcem týmto len zareagovat a podakovať za nazor verím že odborníka. S pozdravom ERIK V

 31. ERIK V 6. júna 2010

  Zdravim Pan. Robert. Rad by som Vas poprosil o kontakt na tych majstrov ktory Vam zateplovali dom. Verim ze Vam nebude robit problém mi pomoct. Dakujem S uctou ERIK V

 32. Peter ALBERT 7. júna 2010

  Dobrý deň, nakoľko naša stavebná spoločnosť realizuje aj zateplenie budov, musím sa prikloniť k názoru:
  1. Všetky firmi, ktoré realizujú zateplenie musia mať certifikát
  2. Na základe cien materialov na trhu sa budú pohybovať aj ceny za kpl. v cenovom rozpätí 30-40 €
  3. V každom prípade treba vyberať renomovanú firmu ( zateplenie domu nieje kus nábytku…)
  Možte sa na mna obrátiť prostredníctvom mailu, alebo tel. kontaktu: 0903/463272

 33. Lubo 2. júla 2010

  Ludia som student stavebnej fakulty ing studia a zateplovaním sa zaoberáv v rámci stúdia cena pod 25€ vcetne materialu je farizejska,nieje to mozne ak si pozriete ceny materialu dostanete cca 20€ /m2 a pochybujem ze niekto v dnesnej dobe pracuje zadarmo. co sa tyce omietkového systému zateplenia jedna sa o perlitové omietky ale ich cena je prílis vysoka a efekt nieje az taky markantny ako pri polystyrene ci min.vlne. V ziadnom prípade nekupujte necertifikovane systemy vzdy sa to vymsti. Otec je suudny znalec a neverili by ste coho su niektore firmi schopne len aby zarobily. Dalej co ma zaraza je hrubka materialu takmer na ziadny dom sa neda dat izolant tensi ako 8cm z dôvodu tlaku pár a polohu rosneho bodu. Treba vziat do uvahy aj paropriepustnost stavajúceho múru a jeho tepelny odpor vcetne krityckych detajlov ako su rohy kuty a atiky. Práve pretoto je najlepsie si najprv dat vypracovat projekt zateplenia cca 15 000skk co je cca 500€.
  Vzdy lepsie ako oskrabovat plesne po zbytok zivota a neustale malovať nehladiac na to ze plesne su zdraviu nebezpecne a niektore druhy aj zivotu nebezpecne.
  Ak to zhrniem do bodou postupu malo by to vyzerat asi takto:
  1.Projekt zateplenia : Návrh zateplenia -2-3 varianty zateplenia
  – ceny zateplenia
  – a návratnosť
  2. Vyber firmi zasa by som si dal vypracovat aspom 3 ponuky
  Iba certifikovane firmy ten certifikat pre partiu stoji
  cca 25-50 tis skk co je 900-2000€ a hned pri prvej stavbe sa
  to firme vrati a dava to predpoklady o kvalitnej firme ktorá vie co
  roby aj ked v dnesnej dobe 😀
  3.Stavebny dozor – clovek ktory sa tomu rozumie a dava pozor aby
  firma pracovala kvalitne ako ma je to vlastne vás zástupca ktory
  sa rozumie zateplovaniu cca 300-500€

  Viem ze sa to zda ako keby to vravel student co je nieco nauceny a v praxi to tak nieje ale opak je pravdou ak chcete mat istotu tento postup sa vypláca. preplatíte 1000€ ale casom nebudete mat ziadne problémy s uzívaním stavby co sa vráti v podobe ziadnych dodatocnych oprav.A neuznanych reklamaacii .

 34. had 5. júla 2010

  Doposiaľ kazdy spokojný zákazník. Rodinné domy 10ecka/m2 bez materialu čista robota, startovacie listy, polystyren, rohove listy, tanierove hmozdinky, sieťka z lepidlom, penetracia, omietka. Spalety, sambrany, vyklenky zvlast. Lesenie gratis, okolie KE.

 35. Andrej 15. júla 2010

  a co polystiren austrotherm da sa kupit 10 cm hruby 1 m za 3,20 ?

 36. tarka 19. júla 2010

  (had) mohli by ste mi prosim poskytnut telefonne cislo, byvame v MČ Košíc, robíme fasádu domu, zateplujeme však iba severnu stranu. Ď

 37. sokol58 25. júla 2010

  zateplenie rod.domu je dnes velke riziko co sa tyka materialu dovoz z cina polsko je tak cenovo neporovnatelny a aj kvalita.firma ktora robi s takym materialom nema cenovo konkurenciu mam stavebnu firmu a viem o com rozpravam ,no su moznosti usetrit ale nie na ukor kvality….

 38. sokol58@seznam.cz 25. júla 2010

  mozem poradit kde sa da zohnat lacnejsi material

 39. bedo 27. júla 2010

  sikovna si Katarina

 40. murar 19. augusta 2010

  Pracujem ako murar v stavebnej firme ktora aj zatepluje..

  firma berie ako tu kazdy pise 30-40Eur za metrak

  a na fuske 10EUR beru murari za robotu koplet

  Rozdel je dost velky 😀 a firma vam dava zaruku a nemusite sa pritom o nic starat, ale ked zavolate partiu tak dost usetrite ale beriete na seba ulohu veduceho ;D

  Tie vsetky reci o tom ako je to malo 10eur za meter a ze to musi byt nekvalitne su farizejske.

 41. edo 24. augusta 2010

  Mily Lubo,v prvom rade ak si študent vs.tak by si sa mal naučit pravopis. V druhom rade Ti môžem s kludom angličana povedat že za 20€/m to ide. Vieš,pišem z dlhoročnej praxe bez jedinej reklamacie. No davat vypracovat projekt na zateplenie a platit stavebny dozor a certifikovanu firmu v ktorej robia aj tak banici alebo automechanici nema vyznam. Je to len voda na mlyn tvojho otca ako si spomenul sudneho znalca. Akonahle vznikne problem všetci ho prehadzuju na druheho a sudy sa tiahnu a tiahnu a všetci su nevinny v našom malom švajčiarsku..Myslim že dôležite su referencie,a rozum v hlave..Tot vsio..S pozdravom…..

 42. eva 28. augusta 2010

  Milý Edo :-), verím, že sa nenahneváš…so stav.problémom to vôbec nesúvisí…ale natrel si vysokoškoláka Ľuba (za pravopis) a hľaď…“všetci sú nevinný“ -vyskočil pravopisný problém…1.pád množ.č. nevinní (všetci)…a aj keď nespisovne…“toť vsio“-vsjo:-) všetko dobré :-)))

 43. wings003@gmail.com 14. septembra 2010

  Sme firma a zateplujem v Kosiciach bloky. V priapade zaujmu ma kontaktujte. Robime aj ine prace, co sa týka bytov a domov. Kontakt 0907208176

 44. Marinnna 16. septembra 2010

  No potrebujem sa poradiť. Chystáme sa s manzelom zatepliť rodinný dom (bungalov). Matriál máme kúpený. Sklenná vata 8cm. Som z Prešova a rada by som zistila ceny prác. Po čom je štvorák za prácu?

 45. Zdeno 28. septembra 2010

  Možná již víte, že v Čechách stát dotuje zateplování rodinných domů v rámci programu Zelená úsporám.
  Pro ty, kteří by chtěli na akce i na druhý břeh Moravy by byla práce.
  A teď to podstatné: vezmeme-li systémy Baumit či WeberTerranova dostaneme se u materiálu při fasádním polystyrenu 100 mm cca na 300-360 Kč/m2, čili cca 12-15 EUR
  To je běžná cena, dále se musí připočítat lešení, úklid atd. a zůstává tedy práce. což je dalších cca 10-15 EUR.
  Mluvím o firmách s certifikací atd.

 46. Vaculka 2. októbra 2010

  Doposiaľ kazdy spokojný zákazník. Rodinné domy 10Eur/m2 bez materialu čista robota, startovacie listy, polystyren, rohove listy, tanierove hmozdinky, sieťka z lepidlom, penetracia, omietka. Spalety, sambrany, vyklenky zvlast.
  S materialom od 20Eur do 30Eur
  0944 546 182

 47. Marek Bučko 18. októbra 2010

  Dobry den cena za m2 sklennej vaty sa berie 9,80€ plus na vsetko dalsie npr.ako su rohovniky soklova lista je cennik ak mate este zaujem napiste a mozme sa dohodnut.

 48. Mišo 15. novembra 2010

  Vaše članky sú predbiehacie .Kto za koĺko a to je problem Slovákov.

 49. fiki 17. novembra 2010

  no len na okraj madari robia za7 ecka komplet aj lesenie aj material aj robota taze chodte vsetci do rici co tvrdite ze 30 evri kazdy chce zarobit milion za mesiac cau videl som tri domy normal robota na druhy rok ich beriem

 50. fiko 18. novembra 2010

  Fiki daj adresu

 51. MG GROUP STAV 24. novembra 2010

  Dobrý deň, začal som podnikať v tomto roku. Chamtivosť robí veľmi veľa. Na žiadosť ,,obyčajných ľudí “ – myslím tým ľudí, ktorí potrebujú zatepliť som zmenil svoj cenník. Čisto za prácu beriem 11 eur a 30 centov už aj s DPH. Materiál viem aj dodať ale si zákazník môže aj sám. Aby som aj neaku tú zákazku dostal, čo je v dnešnej dobe ťažké, každý 5 – ty m2 nezarátavam.Čiže je zadarmo. Do krachu ma to zatiaľ chvala Bohu neprinieslo, ale ako tak pozerám, ďaleko od krachu nie som pri takejto konkurencii. Nuž, závidím tomu, kto má toľko šťastia aby niekto robil za 9,99e na m2… To by som asi musel zohnať rumunov z ulice a poriadne ich mučiť aby sa naučili zarábať zateplovaním.

 52. peto 3. decembra 2010

  Dobri den sme zacinajuca stavebna firma so sidlom na horehroni robime zateplovanie RD 11Eur cista praca za M2 a ine stavebne cinnosti ako je murovanie betonovanie atd 0902469265

 53. richard 15. decembra 2010

  sme partia živnostníkov a berieme za bytové domy 10eur na komplet,robíme to ako subdodávky pre firmy.Ak sme si rozdelili urobené štvoráky delené počtom ludi a hodín vyšlo nám 7,15eur-hod na faktúru to je pre tých ktorý chcú vedieť kolko na Slovensku zarobí šikovná partia.Ak robíme súkromne domy v okresoch PP,KK,SNV,LE,SL
  berieme za prácu 11eur na faktúru a dávame lešenie grátis.Ceny za materiál sú idividuálne od 10-20eur za met.štvorc.V podstate za 12eur za mat pri menej sýtych farbách sa dá urobiť kvalitná fasáda.Treba si uvedomiť,že pre firmi robia živnostníci ako sme my.Vždy je dobré si vyžiadať no najlepšie osobne pozrieť prácu a určite referencie.Ak to zhrniem fasáda z kvalitného systému napr.Caparol vychádza s lešením a prácou+materiál vychádza na faktúru cca 24Eur to je cena pre domy.Samozrejme robíme aj murárske práce a pod.Prípadné otázky Vám rád zodpoviem na tel.č 0911948137

 54. Pre Eda 12. januára 2011

  Edo,nie si nahodou s Oravy? Tí by dokázali urobiť m2 aj za polovicu..Takýchto prijebancov čo rozjebali celý trh s cenami zbožnujem…

 55. kasala lubo 1. februára 2011

  prosím o ponuku na zateplenie bytového domu 6 bytov cca 450 m2

 56. Janka 1. februára 2011

  Hladam dobru firmu na zateplovanie rodinnych domov.Viete mi poradit?Som z Bratislavy.

 57. Jano B 2. februára 2011

  podnikám v tejto oblasti ,každých 450m2 nie je rovnakých,zaleží hrúbka zatep.systému,počet balkónov,atík,okien a iných atipov,pracovné podmienky…

 58. pre Janku 2. februára 2011

  koľko je tých rodinných domov,tam je tá kalkulácia rýchlejšia,je to menej náročné ako pri bytových domoch

 59. voloda 2. februára 2011

  vlado z m.
  hladam fy na zatelenie domu mat.dodam cca 250 m2

 60. vasil 4. februára 2011

  robim zeteplovanie fasad od aprila zivnost kontakt na mna0944953466 dom bi visiel priblizne na tych 2500 eur k clanku 59

 61. peter 10. februára 2011

  zateplujeme rodinné domy materiál plus práca 30eur za m2 lacnejšie to nevyjde . lacnejšie to robia len s polským polystyrénom ktorý je lacny ale nekvalitný nedajte sa zlákat cenou po roku dvoch sa vám to vypomstí . zateplenie je investícia na niekolko rokov

 62. voloda 10. februára 2011

  zdravim sme mala ale seriozna firma,zaoberame sa veskerima stavebnima pracama,zateplovacky,drevo vyroba,zvaracske a zamecnicke prace.sme z malaciek.verim ze by sme sa urcite dohodli kont.0908897479, firma rokov.

 63. janka 10. februára 2011

  zdravim sme mala firma zaoberajuca sa veskerima stavebnyma pracama a hlavne serijozne,sme z malaciek verim ze by sme sa urcite dhodli.kont0908897479firma rokov.

 64. kresko 11. februára 2011

  ahojte no teda je to hrozné na tomto malom slovensku všetci chcete lacno,kvalitne,ale my živnostníci v stavebníctve z čoho budeme žit,maďarov treba nakopat do zadku,nech si fušuju doma,ja tiež robím všetky práce ,aj montujem plastove okna na komplet,ale ludia su hrozný,ale asi to bude touto posratou dobou,a čo tvrdia že zateplia za 20€ je to len banda fušerov,prípad suseda,zateplil pred 10 rokmi a minulí rok nechtiac urobil dieru do omietky furikom a prekvapením padol na zadok nebolo tam nič,žiadny polystirén,vytrhol 2m2 a nič,haha to bola prdel,takže všetci šetrite ono sa vám to vráti
  opytaj sa odpoviem 0905451083

 65. Marek Gabrhel 16. februára 2011

  SERIOZNE
  Ponukame zateplovanie domov, fasadne prace. Zabezpecime dodavku zateplovacich materialov a fasadnych farieb.
  Pracujeme na panelakovych sidliskach ale aj na rodinnych domoch (Bratislava, okolie, blizke Rakusko).
  Cena = dohodou. Zarucujeme sa za rychlu a kvalitnu pracu.

 66. Marek Gabrhel 16. februára 2011

  Doplnam tel. kontakt 0902389226, 0902510682

 67. vlado 16. februára 2011

  ponukam zateplovanie domov,prace zo sadrokartonu,murarske roboty cena dohodou 0905327212

 68. tibi 19. februára 2011

  chystam sa zateplit rd mineralnou vlnou.rad by som vedel cenu za pracu.material mam,prosim ponuknite

 69. milan 19. februára 2011

  Dobrý deň.
  Chcel by som sa informovať na cenovú ponuku.
  Jednalo by sa o zateplenie asi 25 ročného domu (kocka) z kvádrov a omietka je brizolit. Celková plocha na zateplenie je asi 230 M2. Moje predstava je:
  Zateplenie spodnej časti „tvrdým“ polystyrénom asi do výšky 130 (je tam odskok a platňa). Od tejto výšky do výšky asi ďalších 4 m by som chcel dať NOBASIL alebo niečo podobné.
  Chcem, aby bolo v navrhovanej cene všetko (vyrovnanie, sokle, lišty, lešenie, lepenie, 2 x natiahnutie lepidla, konečná omietka (silikát) atď..) vrátane materiálu ktorý by dodal realizátor. Rád by som, podľa možnosti, použiť čo najkvalitnejší ale cenovo dostupný materiál.
  Realizáciu by som chcel uskutočniť asi v júni alebo júli.
  Ďakujem za ponuky.

 70. Kenedi 20. februára 2011

  Dobry den,

  chcel by som poradit.

  Rozhodujeme sa nad kupou bytu.. byt je kompletne prerobeny.. ale co mi robi vrasky je ze na baraku vidno ako opadla vonkajsia fasada a vidno tehly. . Je tam nejake rec ze sa majitelia bytov dohodli ze sa to zatepli.. len problem je ze vlastnici to robia na vlastne naklady.. byt ma velkost dlzka 10.7m a sirka 8,2m. vyska.. ratam radsej viac 4 metre lebo predsa len strecha.. Vyratal som to tak na 118,4 m2 a ked pisete ze cena cca 30E.. tak mi to skoro vyrazilo dych ze 4720E 🙁

  Poradte..

  Uz premyslam nad moznostou ze cislo dat dohodit omietku

  dakujem za mail

 71. RS 6. marca 2011

  Hladam firmu s lesenim, material dodam. Jedna sa o zateplenie s NOBASILOM FKD S 80, den braven quartz lepidlo, nad stierkou este rozmyslam. Plocha 220 m2.
  Doba realizacie od 30.5.2011.
  Miesto realizacie okres Vranov nad Toplou.
  Ponuky zasielajte mailom. Vdaka.

 72. stif 9. marca 2011

  ja zateplujem a vykonavam aj ine stavebne prace s me partia material na zateplenie 5cmpolystyren lišty hmoždiny lepidlo sietka omietka je okolo 8euro a praca okolo 10 euro takže zateplit sa da do 20 euro určite

 73. marek 10. marca 2011

  ponukam prace -zateplenie domu,montaz sadrokartonu,malovanie info na 0907263174

 74. MKH 13. marca 2011

  Mam zaujem o zateplenie novostavby RD postaveny z YTONGU bude sa zateplovat 10cm polystyrenom. Realizacia ihnet v Žiline. Material zabezpecim.
  0911345030

 75. Tomas 14. marca 2011

  Naša cenová ponuka začína y materiálom na 25 eur m2 ale všetko záleži o dohode a hlavne o stavbe ako vyzerá a čo tam treba všetko spravit.Pracujeme na tomto trhu už 6 rokov cena je tlačená vela firmami dole.Ale naše krédo je za kvalitu sa platí.
  Prajem pekný deň všetkým.

  V prípade záujmu treba sa ozvat

 76. MAMAR 17. marca 2011

  áno, treba ceny tlačiť dolu…
  tak, tak…
  Bývajte v domoch, fajne dobabraných…
  A kupujce si hliníkové disly na kolá – z ušetrených peňazí…
  Cena treba tlačiť dolu: 1m2 zateplenia na povedzme 3 Eurá, a basta.
  Čo by tí posratí podnikateliachceli.
  A projekt rod domu atyp, v podrobnosti realizačného, za 100,- EUR. A basta! Čo do frasa chcú tí projektanti…
  Aj ja chcem hliníkové disky!!!

  Šetriči na materiály, práci a pridanej hodnote od projektantov –
  chojce do p.či …

 77. MAMAR 17. marca 2011

  Vymyslite, naprojektujte, a uplácajte si to kua samy!!
  Čo porád otravujete so zľavami!
  Ceny sú dané, a hotovo..
  Zjednávajte sa v obchode pri kupovaní chleba..

 78. rastislav 23. marca 2011

  zdravim tiez zateplujeme lacno ak by stemali zaujem kontaktujte ma 0915 462 181

 79. rastislav 23. marca 2011

  mam aj lešenie kolko len bude treba

 80. ivan 25. marca 2011

  to cosu za informacie ziadna zmienka kolko za meter stvorcovy nic to asi pisal taky clovek ktory tomu perfektne rozumie. dakujem za super info.

 81. peter S 4. apríla 2011

  Ja zateplujem uz 15 rokov, z toho 6 robim len zo svojim materialom KABE, davam zaruku, mam certyfikat a robim od 21 eur/ m2, na hotovo. Zda sa mi ze 30 eur/m2 pri 10 cm polystyrene a omietke, nech aj silikatovej je dost drahe. Zalezi kto chce kolko zarobit !!! Ak mate zaujem – 0944 163 167

 82. peter 4. apríla 2011

  Pekny den vsedkym po prečitani všedkych tychto prispevkov sa smejem no ze niekto dokaze vyčarovat 1m2 z materialom je asi tak ako ze všedci „MAJSTRI“ ktori doteraz pracovali po rakusku ,čechach atd.a momentalne su zase na slovensku lebo ich tam kde boly kopli do ……… dokažu urobiť byt.jadro na komplet z mat.tiež za niejakych 1400€ takže ma tieto uvahy absolutne neprekvapuju kedže sa zaoberáme hlavne tejto prac.činnosti.Takže na stavebnom trhu sa ja osobne pohybujem z hruba15 rokov a začinal som sam v čechach dovolim si povedať ze 33€ na zateplenie z materialom je krasna suma do ktorej sa vojdete aj s peknou režiou takže vela štastia všedkym kuzelnikom s cenami v pripade akych kolvek otazok som tu pre vas:S pozdravom obklady a dlažby,a všedko ostatne pre stavbu DEKORINGPOPRAD.

 83. andy 6. apríla 2011

  pošlite mi prosím cenovú ponuku na zateplenie domu cca 150 m2, lokalita Pezinok.
  Dakujem.

 84. anton 14. apríla 2011

  Postavime lešenie za 3,32€ za m2,cena vratane montaže,demontaže,a doprave do 15km a nájme do mesiaca,kosice a okolie,cena je za trubkove lesenie,za ramove lesenie je cena 4€ za m2,0910151092

 85. ilja 20. apríla 2011

  Minule som s úžasom sledoval ako „odborníci na zateplovanie“ na dome prikladajú sieťku k polystyrénu a snažia sa na ňu naniesť lepidlo a takto „vysoko odborne“ realizovali armovaciu vrstvu. (Pre neznalých veci – postup je opačný najprv sa nanesie lebidlo a do neho sa vtláča sieťka) Poprosil by som všetkých diletantov tohto typu aby získavali viac a viac zákaziek a spôsobovali väčšie a väčšie škody sprostému národu slovenskému, ktorý si radšej kúpi debilnú plazmu, ako priplatí za kvalitu svojho bývania. Tým nám, znalým vecí pripravuje robotu v podobe opravy, pŕípadne strhania a znovumontáže zateplenia, a seba pripravuje o ďalšie a ďalšie debilné plazmy. Tak vzhúru do toho diletanti za 20,- éčiek za štvorec, hurá do šetrenia prisprostelý národ slovenský………

 86. Svedomie 24. apríla 2011

  Ahojte. Teraz som kupoval komplet zateplovanie tj. polystyrén česky,hmoždiny,lepidlo armovacie cemix, na polystyrén cemix, štartovačky,rohovníky a sjetku Basf, Komplet cena na 150m2 ma vyšla 732€ aj s dopravou . Živnostníci za 30€ na 1m2 máate teda pekné zisky. ???? U mňa by to robylo cca3760€ čo je královské až zlodejina a nehovorte,že vy nemate zlavy na material a pod. ZLODEJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To sa Vám kupujú BMW a AUDINY keď nás máte za ovce. Komu kryvdím nech mi prepáči ale tých bude velmi málo inák je to všetko banda ktorá nás ma za blbcov a keď im budeme platiť také šjalené penjaze tak sa nám budú iba smjať a kupovť drahé autá . MÁME DOSŤ UŽ ZLODEJOV!!!!!!!!!

 87. Peter 25. apríla 2011

  Niečo pre Svedomie. Tak klamať ako klameš TY klamú len politici v predvolebnej kampani. A ešte tý čo píšu že zobia na komplet za 20€. Aj ja by som rád nakupoval material na 150m2 za 732€ Ďalšia vec spočítajte si koľko sa dá za jednu sezónu urobiť m2 Potom si odrátajte náklady a ostane vám zisk. Aj Vy zarábate toľko. určite nie. Napríklad taký vodár príde vymeniť záchod. Zoberie 30€ a má to za hodinu aj s cestou. Tolko ba ani polovicu nemá fasádník. A to už nehovorím o iných ktorý vypíšu zmluvu dajú na to pečiatku a zoberu 50€ A majú to za 20 min. Tak potom kto je tu zlodej??

 88. Števo 27. apríla 2011

  Hladam firmu na zateplenie rodinného domu s rozlohou 230m2.
  Chcel by som zatepliť minerálnou vlnou alebo polystyrénom hrúbkou 8cm po prípade 10cm.
  Ceny komplet s lešením, prácou a materiálom. Po prípade ak by som vedel výhodnejšie kúpiť materiál tak cenu za prácu a lešenie.
  Doba realizácie: po montáži plastových okien od 10.7.2011.
  Miesto realizacie okres Vranov nad Toplou.
  Ponuky zasielajte mailom. Ďakujem pekne

 89. Bobo 27. apríla 2011

  Hladam firmu na zateplenie časti rodinného domu s rozlohou 100m2.
  Chcel by som zatepliť polystyrénom hrúbkou 5cm .Do výšky cca 1m s tvrdeným polystyrénom.
  Ceny komplet s lešením, prácou a materiálom. Miesto realizácie Košice-Barca.

 90. Anka 2. mája 2011

  Mám rodinný dom -drevostavbu OKÁL(117) postavený v roku 1990. Chcela by som ho utepliť a pravdepodobne vymeniť aj okná. Hľadám firmu, ktorá by mi kvalitne urobila robotu, pretožesa nejedná o krátkodobú investíciu. ( Trenčiansky kraj) Poradí mi niekto???
  Ďakujem

 91. palo 2. mája 2011

  u nas v okr cadca ma firma za meter 30 eur a ze uz na tom preraba ze tak realne je to 40 eur a za rok co funguju maju asi 20 zamestnancov na sef audi q7 jeho zena audi q7 a teraz si kupil bmw x6 a zene bmw x5 a mame audi q5 tak prosim vas zajdem do polska a ten to zatepli za 18 eur a je spokojny a otej vasej slovenskej kvalite a certifikatom nozete ist do pi…..e banda ciganska nenazrana a ludia u vas robia za 350 eur

 92. hennesy 10. mája 2011

  pani nenazranci…….vsetkym vam ide bohuzial len o jedine…za co najlacnejsie zohnat matros,co najmenej zaplatit zamestnancom a co najviac zdriet zakaznika,ktoremu vesate „buliky“,ze aky „certifikovany“ majstri ste.Snazite sa co v najkratsom case sfusovat zakazku a hrrr na dalsiu…..az vam na konci sezony vrecka praskaju……mozte sa hanbit,ze certifikovany…..mozte mat aj harvard z oteplovania….kvalita sa ziskava poctivou pracou a nie certifikovanym okradanim zakaznikov…..fuuuj,je my z vas na zvracanie.

 93. martin 13. mája 2011

  chcel by som reagovat par slovami na niektore keci a to ze po 10tich rokoch sa polsky polystiren zmizne? tak tomu by som do tej dutiny vopchal hlavu. Sice uz zateplenie nerobim pomaly10rokov ale po precitani tychto komentarov sa cloveku chce vracat. POZDRAVUJEM VSETKYCH MUDRCOV OHLADOM ZATEPLOVANIA

 94. Marika 24. mája 2011

  Mám záujem zatepliť cca 35 ročný dom. Aký je rozdiel medzi polystyrénom a sklennou vatou? Je rozdiel medzi nimi z pohľadu funkčnosti a efektívnosti? Počula som názor, že staré domy, ktoré sa zateplujú polystyrénom, neskôr plesnivejú. Je to pravda, alebo len zbytočná fáma. Je rozdiel v postupe pri vate a polystyréne? Je rozdiel v cene medzi 10 cm polystyrénom a sklennou vatou?
  Ďakujem.

 95. Ali 27. mája 2011

  Chystám sa zatepliť starší rodinný dom s fasádnou minerálnou doskou FKD S hrúbky 80 mm . Ide približne o 120 m².Predpokladaný termín realizácie začiatok júla 2011.Hľadám firmu na realizáciu.( okr.Košice – okolie).

 96. falat patrik 28. mája 2011

  chcel by som sa vas opytat na zateplenie domu.mame 40 rocny rodinny 1 podlazny dom, s 15 rocnou pristavbou,tiez 40cm obvodove mury tehla dierkovana.v sucasnosti vykurujeme plynom ale kedze su velke tepelne straty a plyn ide hore,rozhodli sme sa zateplit dom a vymenit plynovy kotol,po vypocitani plochy na zateplenie, coje 110 m2 co by ste odporucili pouzit na zateplenie a aky material a hrubku.vopred dakujem velmi pekne za odpoved

 97. piko 28. júla 2011

  pri vašich cenach sa nečudujem že nemate na odvody

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: